مرکز فروش لپ تاپ و لوازم جانبی در رشت

درباره ما
دوستان
آخرین مطالب
پشتیبانی
 
فقط از آداپتور مخصوص خود لپ تاپ استفاده نمایید . استفاده از آداپتورهای مشابه موجب آسیب باطری لپ تاپ شده و به شدت از عمر باطری می کاهد .
هرگز از شارژ موجود در باطری نو برای راه اندازی اولیه لپ تاپ استفاده نکنید . برای این کار ابتدا آداپتور را به جریان برق اتصال داده و سپس فیش آن را به لپ تاپ بدون باطری وصل کرده و در آخر لپ تاپ را روشن کنید .
شارژ اولیه باطری لپ تاپ و نحوه شارژهای بعدی برای باطری بسیار مهم بوده و در طول عمر باطری تاثیر بسیاری دارد . به همین منظور باید هنگام شارژ اولیه باطری،لپ تاپ را خاموش نگه داشته و هرگز آن را روشن نکنید .
برای شارژ اولیه پس از وصل کردن باطری،بدون روشن کردن لپ تاپ آنرا به آداپتور متصل به جریان برق مناسب و بدون نوسان وصل کرده و حداقل 10 ساعت بطور یکنواخت و بدون انقطاع و تغییر در جریان برق ، لپ تاپ را خاموش و بدون استفاده قرار دهید . پس از طی مراحل قبلی آداپتور را جدا کرده و لپ تاپ را روشن نمایید .
به جهت افزایش طول عمر باطری پس از تخلیه کامل باطری آن را شارژ نمایید .(از حدود ۵٪ کمتر نشود)
همیشه سعی کنید عمل شارژ باطری تا انتها و کامل انجام شود و در طول مدت شارژ جریان برق آداپتور قطع نگردد .
برای شارژ کردن باطری لپ تاپ نیازی به خاموش کردن لپ تاپ نیست و می توان همزمان با استفاده از لپ تاپ آداپتور را متصل کرده و باطری را شارژ نمایید .
باطری تازه لپ تاپ بعد از حداقل 10 ساعت شارژ اولیه به کارایی واقعی خود می رسد . در صورتیکه موارد ذکر شده در بالا را رعایت نمایید .
شارژ پس از تخلیه کامل باطری (حداقل5%) و استفاده از آداپتور اصلی و اطمینان از کامل شدن شارژ بدون قطع جریان برق از موارد بسیار مهم می باشد .

:: موضوعات مرتبط: نگهداری لپ تاپ
ن : سپنتا
ت :
 
موضوعات
آرشیو مطالب
دیگر امکانات